Erkeklerin Yeri

Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?

Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?

Erkeklerin Yeri Erkeklerin Yeri -
1106 0

Her yerden engellenen erkek ne hisseder? Bu soruya kesin bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak birçok erkeğin bu durumda neler hissedebileceğine dair fikir üretmek kolaydır. Bu konuya dair Engellenen erkek ne düşünür?” veya ”Engellenen erkek ne yapar?” gibisinden sorular da sorulmaktadır. Hadi gelin erkekler engellenince ne hisseder hep birlikte bakalım.

Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?
Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?

Her Yerden Engellenen Erkek Ne Hisseder?

Bir ilişkinin genel yapısının ne olduğu, nasıl bittiği veya hangi tarafın haklı olup olmadığına dair olası bir her yerden engelleme durumunda, erkek öfkelenebilir veya umursamayabilir.

Eğer ki ilişkiniz özellikle uzun süreliyse ve haklı olan taraf erkekse, kesinlikle ciddi bir öfkelenme durumu söz konusu olur. Çünkü haklı olduğunu kabullenmeyişiniz veya kabullenmenize rağmen bu şekilde; size ulaşmak istediğinde kullanabileceği tüm yöntemleri boşa çıkarmanız durumunda erkeğin öfkelenmesi veya kızması doğaldır. Hatta bu durumun sizlere karşı yapılması halinde de aynısını hissetmeniz pek mümkündür.

İlişkinizin uzun sürmesinin yanı sıra eğer erkek haksız tarafsa ve haksız olduğunun bilincindeyse şayet; yukarıdaki halinden daha uzakta, sakin veya belirli düzeyde bir kızgınlık hissedebilir. Bu durum ilk örnektekinden daha rahat atlatabileceği bir yapıdadır ve olası sonuç bir miktar sinirlenme veya birkaç günlük olumsuz düşüncenin ardından yok olup gidebilir.

Yukarıdaki iki örnekten farklı olarak ilişkiniz erkek için önemsizse ve sizin, onun gözünde pek bir değeriniz yoksa şayet engellemiş olmanız pek de umurunda olmayabilir. Bu gibi bir durumda erkeğin, kendisini her yerden engellenmiş olmanız hakkında; yaptığınızın çocukça bir davranış olduğunu düşünmesine veya ”Ergen işte!” tarzında bir serzenişte bulunmasına sebep olabilir.

Engellenen Erkek Ne Düşünür?

Yukarıdaki örneklerden de anlaşılacağı üzere engellenen erkeğin ne düşüneceği az çok anlaşılır durumdadır.

Mevcut duruma dair öfke, sinir, kızgınlık, belki bir miktar ileri gitme gibi davranışlarda dahil olmak üzere birçok ruh hali ile hakkınızda olumsuz bir dizi şeyler düşünebilir.

 • Ergen herhalde!
 • Kendini ne sanıyor ki…
 • Yıl olmuş 2023 bu hala…
 • Engelleyerek kurtulacağını mı sanıyor!
 • Bu burada bitmez!

Görüldüğü üzere daha birçok örnek cümlenin yazılabileceği bu listeden de anlaşılacağı gibi engellenen erkeğin hakkınızda düşünebileceği şeylerin bir çoğu olumsuz durumda. Tabi ki de bir üst başlıktaki üçüncü örnekteki gibi aranızdaki ilişki veya doğrudan siz, erkeğin gözünde değersiz bir konumdaysanız bunların çok ötesinde umursamadığını gösteren düşünceleri de barındırabilir.

Erkek, bu gibi bir engellenme durumunda olumlu veya benzeri bir şekilde nitelendirilebilecek bir düşünceye sahip olabilir mi? Tabi ki de olabilir çünkü aranızda bu tür bir durumun ortaya çıkması sadece erkeğin de suçu olabilir ve bu durumda kendisini suçlaması ve size olan sevgisi gibisinden nedenlerden ötürü ”Canı sağ olsun!” veya ”Kız haklı…” tarzında düşünceler de üretebilir.

Engellenen Erkek Ne Yapar?

Bu soru ve önceki iki soru her ne kadar birbirine yakın sorular olsa da üç sorunun da cevabını doğrudan söylemek mümkün değildir.

Bu makaledeki tüm sorulara ülkemizdeki veya dünyadaki tüm erkekleri kapsayacak şekilde cevap veremeyiz. Her erkek aynı değildir. Ancak engellenen erkeğin ne yapacağına dair şöyle genel hatlarıyla düşündüğümüzde; söz konusu bireyin kişilik yapısı, ilişkinin tüm boyutları, çevresel faktörler ve sizin engelleme öncesinde, anında ve sonrasındaki tutumunuz da ne yapacağını kestirmek konusunda engel olan değişkenliklerdendir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak şunları söyleyebiliriz ki engellenen erkek;

 • Hakaret etmek
 • Saldırganlık
 • Zarar verme
 • Bir şekilde yaşamına devam etmek
 • Umursamamak
 • Dalga geçmek
 • Değerinizi iyice kaybettiğinizi düşünmek

gibisinden birçok farklı davranış veya düşünce kalıbına sahip olabilir.

Sonuç olarak her yerden engellenen erkek ne hisseder? sorusuna ve yukarıdaki diğer iki soruya dair üstün körü düşüncelerimiz bu şekildedir. Bu sorulara dair daha birçok cevap vermek mümkün. Hatta verenler de mutlaka vardır. Sizlerden ricamız lütfen ilgili konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtiniz.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Erkeği yerle bir eden 4 cümle

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. İlgili konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek adına lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir